Witaminy – czy warto je przyjmować?

Witaminy i elementy mineralne są koniecznymi składnikami diety każdego człowieka. Są one wymagane do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie ludzkim. Między innymi normują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To smutne o tej ważnej zasadzie zapomina obszerna część obecnego społeczeństwa. Życie w notorycznym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak dobrej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak stosownego czasu relaksu oraz wypoczynku powoduje cykl licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego. 

Widziałeś może objawy niedoboru biotyny

Jaka opinia krąży w stworzonym przez nas świecie? Ewidentnie, iż należy brać dużo witamin. Z jakiej przyczyny? Bowiem witaminy są zdrowe oraz tylko one w tym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednak czy to naprawdę jest prawda? Jakkolwiek ostatnio w telewizji, prasie i sieci jest coraz więcej głosów, iż witaminy właśnie nie tylko na nie pomagały, lecz jeszcze pogarszały. Powszechnie wiadomo, że choć witaminy A, C lub E w okresie, gdy stosujemy je bardzo długo mogą wywołać niekorzystne efekty w stworzonym przez nas organizmie. Może w tym przypadku, odpowiedniej jest zamienić witaminy tylko świeżymi warzywami i owocami? Przede wszystkim trzeba ogłosić, że witaminy w kapsułkach nie szkodzą, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, iż charakteryzuje się ona niewysoką toksycznością – podobnie, jak biotyna działanie. Jak najbardziej, jeśli ktoś przekracza dozwoloną na opakowaniu dozę robi to jedynie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, iż niebezpieczne może być przyjmowanie witaminy A. Czemu? Ponieważ może ona wywoływać bóle głowy albo biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, aby to w ogóle nastąpiło, należy dziennie przekraczać jej dozwoloną dozę, aż dziesięciokrotnie. Jakim sposobem można zauważyć, witaminy są zdrowe i są w stanie nam pomagać. Jedyny problem istnieje tak właściwie w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką a przez to ujrzeć, co jest na niej napisane, żeby zamiast bólu głowy zachować zdrowie. Poza tym, nawet jeżeli zażywamy regularnie witaminy nie możemy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw i owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak wszystko inne na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie możemy zapominać o pożywnym jedzeniu, ani o owocach. One są tylko i wyłącznie wzbogaceniem naszej idealnej diety i tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne suplementy, zdrowe tak, lecz jedynie suplementy. 

Sprawdź również : biotyna dzienne zapotrzebowanie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *