W jaki sposób sprawdzić, kto telefonował?

W dobie telefonów komórkowych a też globalnego dostępu do internetu niezwykle legendarne stało się sprawdzanie, kto do nas dzwoni. Niewątpliwie nie robimy tego bez przyczyny – możemy wyszukiwać wskazanych numerów telefonów lub ewentualnie osób, do jakich pragniemy zadzwonić, jednakowoż o dużo częściej po prostu sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Dziś niemniej jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób ułatwia i w głównej mierze przyspiesza szansę poszukiwania rzeczowych numerów telefonów lub sprawdzania i oceniania konkretnych numerów, jakie do nas dzwonią.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeżeli nie wiemy, o co chodzi – przeważnie gra toczy się o pieniądze. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o pozyskiwanie pieniędzy, co ich ochronę. To przykre wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi właśnie poprzez telefonowanie i okłamywanie to wyłącznie czubek góry lodowej. Ewidentnie wyłudzenia mogą przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z państwem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na naszym rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi bolesnymi sytuacjami, skutkiem tego sprawdzamy, kto do nas telefonuje. W szeregu przypadków robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest naturalnie bardzo rozważnym podejściem.

Innym wybitnie istotnym bodźcem, jaki motywuje do sprawdzania telefonów jest strata czasu na rozmowę z telemarketerem, który za pomocą telefonu chce nam wcisnąć kolejną umowę, pożyczkę lub inny towar bądź też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać lub ewentualnie nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż spuentujmy, sprawdzamy numery telefonów, gdyż:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych lub też wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do sklepu, biura lub też innego podmiotu, z którym pragniemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak uprzednio nadmieniono, kiedyś numery sprawdzaliśmy lub wypatrywaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dzisiaj jest to o wiele łatwiejsze – wystarczy wstąpić na domenę internetową popularne numery telefonu, gdzie znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie jedynie dane, do kogo należy określony numer, niemniej jednak także opinie, które pozwalają oznajmić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to kolejny telemarketer lub ewentualnie inna figura, z którą nie chcemy rozmawiać. 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *