Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, odpoczynek oraz odnajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który możemy przypisać do terminów oraz sfer zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo przystępował do zakupów, jak oraz do innych dyscyplin stworzonego przez nas życia. Niejednokrotnie zdobywamy tylko to, co jest dla nas wymagane i wymagane. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca odpowiednie i doskonałe. Trzeba pamiętać, że oczywiście takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, które powinniśmy niezwłocznie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli dostosować swoich standardów życia do tego, co oferują nam punkty sprzedaży każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wyłonione niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były dostępne jakiegokolwiek dnia (nieomal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie ustawa, jaka zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracowników oraz zmuszających ekspedientów do pracy – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na witrynie internetowej zakaz handlu wniedziele

Ustawowo w wyselekcjonowane niedziele otwarte mogą być jedynie:

•             Stacje benzynowe

•             Punkty osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Punkty i galerie znajdujące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszelkie inne punkty, galerie, supermarkety czy inne obiekty handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nielegalne otworzenie sklepu w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie przeprowadzają inspekcje mogą nałożyć bezwzględny mandat na właściciela firmy czy też nawet skierować sprawę do sądu celem badawczego przeanalizowania złamania ustawy oraz dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź spis niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele nęcą, inni natomiast totalnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi wrażeniami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – w pewnych momentach po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zainteresowanych uprzejmie zapraszamy na stronę zakaz handlu wniedziele, gdzie znajduje się szczególny kalendarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na ustawie z Niemiec, gdzie od paru lat wszelkie galerie lub ewentualnie inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród rodaków – na rezultaty powinniśmy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już wkrótce. Przetestuj na domenie internetowej, kiedy tak właściwie masz prawo zrobić niedzielne zakupy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *