Markowe wozy – kupisz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są luksusowe samochody, jakie dawno temu były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje eleganckich samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną zakupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus i zadumać się nad blaskiem innych. Niejednokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć autem, który dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku aut wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej podróże prezentujemy takie przypadki.

Przetargi samochodów wytwornych cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o samochody najświeższej generacji – w szeregu przypadków się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         biznes

https://www.fox360.net              business

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *